ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

در صنعت ساختمان‌سازی و ساخت سایر اماکن، عایق‌بندی یکی از فاکتورهایی می باشد که نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و همچنین ثابت نگه داشتن دمای محیط جزو اصلی‌ترین مواردی است که هنگام ساخت اماکن مختلف باید به آن کاملا توجه کرد.

با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های جدیدی جایگزین آن روش‌های قدیمی شده اند و کمتر کسی از عایق‌های قدیمی جهت حفظ دمای محیط استفاده می‌کند. استفاده از ساندویچ پانل جهت عایق‌کاری یکی از این روش‌های نوینی است که مزایای بسیار زیادی داشته و در بسیاری از مشاغل صنعتی از آن استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل عایقی نوین می باشد که در مقابل رطوبت گرما و سرما بسیار مقاوم است و سازه ای کاملا سبک می باشد. در بعضی از کشور ها برای دریافت استاندار های لازم حتما نیاز است که از عایق های ساندویچی استفاده شود که این موضوع به خوبی، کاملا کیفیت و اهمیت ساندویچ پانل ها را نمایان می کند.

انواع ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل در دو نوع دیواری،و سقفی قابل ارائه می باشد و معمولا ساختاری ترکیبی دارد. در ساندویچ پانل یک لایه نرم میان دو لایه خارجی قرار می گیرد که در واقع دو لایه خارجی ورق فلزی و لایه میانی عایق می باشد

لایه میانی یا عایق ساندویچ پانل میتواند از مواردی مانند پلی یورتان، پشم سنگ، پشم شیشه،XPS و یا پلی استایرن باشد

ساندویچ پانل در انواع کانکس ها،کارگاه های تجاری،مجتمع ها و اسکان های موقت،منازل مسکونی، مدارس، سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها، کانکس نگهبانی، گلخانه ها،هتل ها،سردخانه ها،کابین های حمل ، انبار ها،سوله ها و ... کاربرد دارد.

ساندویچ پانل ها وزن پایینی دارند و حمل ‌و نقل آن‌ ها نسبت به سایر مصالح ساختمانی بسیار آسان تر است و همچنین سبک بودن ساندویچ پانل ها باعث می ‌شود که وقتی در ساختمان ‌ها به کار می ‌روند، خاصیت ضد زلزله داشته باشند.این پانل ها همچنین نصب بسیار آسانی دارند و در شرایط عادی معمولا برای ساخت یک ساختمان ساده از جنس ساندویچ پانل، 7 روز زمان مصرف می شود. ولی برای ساخت یک سازه با همان اندازه، نیاز به دو ماه است. استفاده از دیواره و سقف آماده و اتصال آسان بوسیله پیچ و مهره، یکی از مزایای سازه های پیش ساخته است.

ساندویچ پانل ها عایق برودتی و حرارتی هستند و باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می ‌شوند و همینطور باعث صرفه ‌جویی در مصرف انرژی خواهند شد و با این کار به ‌طور غیر مستقیم  باعث صرفه جویی در هزینه می شود. این ساندویچ  پانل‌ ها قیمتی مناسب دارند و کاملا برای مشتریان مقرون‌ به ‌صرفه هستند. گر شما ساختمان های ساخته شده از مصالح سنتی مانند سیمان، آجر، تیرآهن و... را چک کنید، پی می برید که علاوه بر وزن زیاد، قیمت تمام شده محصول هم به هیچ عنوان مقرون به صرفه نبوده و هر کدام از مصالح باید با مواد دیگر ترکیب شوند و در کل تامین آنها هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت، به همین دلیل استفاده از یک نوع متریال در سازه های پیش ساخته، هزینه ساخت را بسیار کاهش خواهد داد و هزینه تمام شده مقرون بصرفه خواهد بود.

علاوه بر ععایق حرارتیاین پانل ها بعنوان عایق صدا هم می توانند بکار بروند که یک نکته مثبت قابل توجه می باشد.

 برای عایق سازی یک ساختمان بتنی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی، نیاز است از لایه های مختلف پشم شیشه، عایق های حرارتی، عایلق های صوتی و... استفاده نمود. در حالی که در مدل پیش ساخته با استفاده از ترکیبات پیشرفته می توان از اتلاف دما و نفوذ صدا به سازه جلوگیری کرد.

 

ساندویچ پانل دیواری

پانل های دیواری دارای انواع مختلفی هستند که پانل های دیواری ساده از پر کاربرد ترین آنها میباشند.این پانل ها در طرح های ساده و کاربردی طراحی می شوند و برای تمام پوشش های دیواری مناسب اند.

پانل های قفل دار یک نوع دیگر است که در ساخت مکان های صنعتی کاربرد گسترده ای دارد.

پانل دیواری پیچ مخفی و پانل دیواری نر و ماده از دیگر پانل های دیواری پر کاربرد اند که هر کدام از این مدل ها کاربرد های متفاوتی دارند.

از ساندویچ پانل های دیواری در مکان های مختلفی میتوان استفاده کرد مانند: دیوار اتاق عمل، دیوار ساختمان صنعتی، دیوار سردخانه، دیوار سوله و انبار، دیوار کانتینر و همچنین کانکس های ثابت و متحرک. در این مکان ها به دلیل اینکه باید در مقابل دمای بیرونی محیط مقاوم باشند از عایق کاری های مستحکم استفاده می شود تا اجازه ورود دمای بیرونی به داخل مکان مورد نظر داده نشود. ساندویچ پانل ها بدلیل کاربرد گسترده و همچنین مزایای منحصر بفرد بهترین گزینه برای عایقکاری این نوع مکان ها می باشند.

استفاده از این ساندویچ پانل های دیواری ،بهترین گزینه برای سوله‌های موقت می باشد؛ به این دلیل که در هر زمانی می‌توان آن‌ها را به راحتی جدا و جابجا کرد و همچنین میتوان آن ها را برای استفاده مجدد بکار برد و دقیقا به دلیل این مزیت منحصربفرد ساندویچ پانل ها است که محبوبیت آن در بین سازندگان و پیمانکاران بسیار چشمگیر شده است. یک دیوار پانلی می تواند وزنی 50 برابر کمتر از دیوار مشابه ساخته شده از سیمان و آجر داشته باشدو  در مواقعی که نیاز به جابجایی ساختمان داشته باشیم  می توانیم براحتی با استفاده از یک جرثقیل و یا جدا کردن دیواره و سقف از سازه، پانل ها را به مکان دیگری انتقال بدهیم.

 

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی مقاومت بسیار زیادی در برابر شرایط جوی دارد که یکی از بزرگترین مزیت های آن بشمار می رود. ساندویچ پانل سقفی در سقف سوله ها و ساختمان ها و سالن های ورزشی، دامداری ها و مرغداری ها با کاربری های گوناگون استفاده زیادی دارد. این ساندویچ  پانل  برای تمام مناطق وهر نوع  آب و هوا و شرایط اقلیمی کاملا مناسب بوده و همچنین خاصیت انقباض و انبساط بسیار پایینی دارند و در برابر رطوبت بسیار مقاوم اند.ساندویچ  پانل های سقفی قابل شستشو بوده و از نظر بهداشتی کاملا مناسب اند و  از لحاظ رنگبندی هم ، رنگهای کاملا متنوعی دارند.

ساندویچ پانل سقفی در مقابل آلودگی،میکروبها ، باکتریها،حشرات،رانش زمین و زلزله،مواد شیمیایی و زنگ زدگی کاملا مقاوم اند.

مزایای ساندویچ پانل نسبت به دیگر مصالح ساختمانی:

در کل ساندویچ پانل نسبت به دیگر مصالح و عایق های ساختمانی مزایای متعددی دارد مانند:

_تحویل و نصب سریع و آسان و صرفه‌ جویی در زمان.

_دارای قیمت مناسب و کاملا مقرون‌ به ‌صرفه .

_تحمل بالای فشار و مقاومت بالا در برابر ضربه

_مقاومت بالا و پایداری در برابر شرایط جوی نامناسب

_عمر بالا و خاصیت جالجایی

_سطح  ساندویچ پانل ها دارای فرورفتگی و برآمدگی ‌هایی است که وقتی به هم چفت می‌ شوند هم پوشانی خوبی را به وجود -می ‌آورند و همینطور باعث افزایش استحکام آن می شود.

_آکوستیک اند و عایق صدای خوبی هستند.

_مقاومت در برابر آتش سوزی و مواد شیمیایی

_قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست

_قابل استفاده در بازسازی بناها و ساختمان های قدیمی

-کاهش انتقال رطوبت به داخل سازه

_کاهش شدید انتقال حرارت

و...

معایب ساندویچ پانل نسبت به دیگر مصالح ساختمانی:

_ هزینه حمل بالا به واسطه حجم زیاد پانل ها

_ هزینه نصب نسبتاً بالا به این دلیل که استفاده از پانل همراه با پشم‌ شیشه و پانل فلزی به مهارت بالایی نیاز دارد و همینطور به مونتاژ تخصصی  نیاز است

_اگر ساندویچ پانل بی کیفیت باشد و مواد بکار برده مرغوب نباشد،سازه دچار خوردگی و پوسیدگی می شود.

 

کاربرد ساندویچ پانل

از ساندویچ پانل ها برای روکش دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود.هر صفحه شامل هسته ای از مواد عایق حرارتی است که دو طرف آن با ورق فلز پوست گرفته شده است. ساندویچ پانل ها از نوع مواد پرده ای هستند نه مواد ساختاری.

ساندویچ پانل ها از پر کاربرد ترین سازه ها و مصالحی هستند که در انواع صنایع مانند صنایع حمل و نقل، صنایع هوا و فضا، صنایع سوخت و ساز و...کاربرد دارد. اما به دلیل پایین بودن قیمت و به صرفه بودن ساندویچ پانل در صنایع حمل و نقل و ساختمان سازی بیشترین استفاده را دارند.به همین دلیل ساندویچ پانل ها در ساخت خانه های از پیش ساخته، انواع کانکس و کانتینر و اتاق حمل بار کامیونت مانند اتاق حمل بار یخچالی، اتاق حمل نوشابه و...کاربرد دارد. ساندویچ پانل ها ب علت خاصیت آنتی باکتریال بودنشان در ساخت آزمایشگاه ها، ساخت سردخانه صنعتی میوه و غیره قابل استفاده است.این کاربرد ها باعث شده تا پیمانکاران شرکت های صنعتی مایل به استفاده از ساندویچ پانل ها باشند.

 

قیمت ساندویچ پانل

شرکت عایق بهینه گستر در زمینه فروش ساندویچ پانل فعالیت دارد جهت خرید مرغوب ترین ساندویچ پانل ها با ما در تماس باشید

 

 

 

جهت مشاوره رایگان و قیمت محصولات با ما تماس بگیرید