عایق ایروفلکس چیست؟

عایق ایروفلکس چیست؟

عایق ایروفلکس نسل جدیدی از عایق های موجود در بازار است که جایگزین مناسبی برای عایق های سنتی می باشد. استفاده از عایق ایروفلکس برعکس عایق های سنتی بسیار ساده بوده و در زمان کمتری نیز انجام می شود. از عایق ایروفلکس در صنعت خودرو سازی، کشتی سازی و نیروگاهی استفاده می شود. در ادامه انواع و کاربرد عایق ایروفلکس را مورد بررسی قرار می دهیم.


انواع عایق ایروفلکس


عایق ایروفلکس با توجه به کارآیی که دارد انواع متنوعی دارد که هر کدام کاربردهای مختص به خود را دارند. عایق ایروفلکس انواع متنوعی دارد که عبارت اند از:
فوم برودتی و فوم حرارتی
عایق حرارتی پتویی
عایق رطوبتی کف زمین
در ادامه به شرح هر کدام به طور جداگانه خواهیم پرداخت.
فوم برودتی و فوم حرارتی
فوم برودتی و فوم حرارتی یک نوع از عایق ایروفلکس می باشد که به خوبی از انتقال گرما جلوگیری می کنند. از طرفی فوم برودتی در سیستم های سرمایشی و فوم حرارتی نیز در سیسستم های گرمایشی عملکرد بالایی دارند. البته این نوع عایق در انواع سیستم های نظیر تاسیسات ساختمان، لوله های سرد و گرم، چیلرها، بویلرها، کشتی ها و هواپیماها بکار می رود.

عایق حرارتی پتویی


عایق حرارتی پتویی نوع دیگری از عایق ایروفلکس می باشد که جنس آن از پشم حیوانات، پشم شیشه، پشم سنگ و پشم سرباره می باشد. این نوع عایق با توجه به ساختاری که دارد بسیار مقاوم بوده به همین خاطر از آن به عنوان عایق کاری کوره ها، دیگ های بخار، توربین ها، نیروگاه ها، پالایشگاه های پتروشیمی و همچنین عایق کاری لوله ها و مخازن استفاده می شود.

عایق رطوبتی کف زمین


ساختمان ها و طبقه های همکف به دلیل نزدیک بودن به سطح زمین و در تماس با خاک مرطوب نیاز به عایق کاری مناسبی دارند. با توجه به این امر برای جلوگیری از نفوذ باکتری ها و قارچ ها عایق کاری ساختمان با مواد مرغوب اهمیت بالایی دارد. البته در گذشته برای عایقکاری از روش های همچون قیر و گونی استفاده می شد اما این روزها با طراحی و تولید عایق ایروفلکس در اکثر مکان ها از این نوع عایق استفاده می شود.

مزایای عایق ایروفلکس


عایق ایروفلکس با توجه به کیفیت و مقاومت بالایی که دارد دارای مزیت های مهمی نیز می باشد که همین امر موجب استفاده از آن در اکثر مکان ها می شود.یکی از مهمترین مزیت عایق ایروفلکس این است که در برابر بخار آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. البته این نوع عایق در زمان استفاده ثابت است و از طرفی جذب سلولی کاملا بسته ای دارد. از مزیت های مهم آن می توان به مواردی همچون فاقد مواد سمی، فیبر و مواد نیتروژن دار، انعطاف پذیری بالایی همراه با نصب آسان، دارای استاندارد های بین المللی مقاومت در برابر دود و آتش گرفتگی اشاره کرد. علاوه بر این در تماس با پوست هیچ ضرر و زیانی ندارد و مشکلات تنفسی نیز ایجاد نمی کند. البته با توجه به کارآیی این عایق می توان بیان کرد که با استفاده از آن می توان به طور از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد. این روزها هزینه های سنگین انرژی و کمبود منابع به عنوان یک معضل در صنایع به وجود می آید که می توان با صرفه جویی در مصرف انرژی از هدر رفتن انرژی و تحمیل هزینه های گزاف انرژی جلوگیری کرد. البته یکی از راهکارهای مهم در این رابطه بکارگیری نسل جدیدی از عایق های ایروفلکس است. البته این نوع عایق با کیفیت و مقاومت بالایی که دارد به عنوان بهترین عایق به جای عایق های سنتی در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

ضرورت استفاده از عایق ایروفلکس


اگرچه اکثر عایق‌ها در ساختمان‌ها برای مقاصد حرارتی استفاده می‌شوند، اما راه‌حل‌هایی را برای نگرانی‌های صوتی، آتش‌سوزی و ضربه نیز ارائه می‌دهند. پس از آب بندی مناسب هوا، عایق بندی مهمترین ویژگی ساختمان برای راحتی و بهره وری انرژی است. بدون عایق بندی مناسب در ساختمان خود، باید روی وسایل گرمایشی و سرمایشی پرهزینه سرمایه گذاری کنید که برق، گاز و نفت بیش از حد لازم مصرف می کنند. عایق ایروفکس یک نوع عایق مدرن و به روزی است که از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است. البته ضرورت استفاده از عایق ایروفکس با توجه به عملکرد بالایی که دارد یک امر بسیار ضروری تلقی می شود که اغلب در برخی از صنایع از آن جهت عایق بندی با هدف استفاده بهینه انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت عایق ایروفکس


استفاده از عایق بندی در صنایع اهمیت بالایی دارد در واقع از روش های عایق کاری با هدف مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفتن انرژی در بسیاری از صنایع استفاده می شود. همان طور که در بالا بیان کردیم انواع متنوعی از عایق ایروفلکس در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند. در این بین با توجه به ساختار و ویژگی های که هر کدام دارند می توان بیان کرد که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند و در بازار با قیمت های متفاوتی به فروش می رسند.

سخن پایانی


عایق کاری موثرترین راه برای بهبود بهره وری انرژی در ساختمان و مکان مورد نظر است. عایق بندی پوشش ساختمان به حفظ گرما در زمستان کمک می کند، اما گرما را در تابستان برای بهبود راحتی و صرفه جویی در انرژی حفظ می کند. عایق کاری خانه می تواند 45 تا 55 درصد انرژی گرمایشی و سرمایشی را ذخیره کند. از طرفی عایق کاری به عنوان بهترین مانع در برابر جریان گرما عمل می کندکه با کاهش میزان گرمای خروجی در زمستان و کاهش میزان گرمای ورودی در تابستان می تواند ساختمان شما را تبدیل به محیط آرام و راحت تر کند. به علاوه با عایق کاری می توانید قبوض گرمایش و سرمایش خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید . عایق کاری یکی از بهترین راه ها برای صرفه جویی در هزینه در قبوض گرمایش و سرمایش و افزایش بهره وری انرژی در خانه است. هرچه عایق بیشتری داشته باشید، گرمای کمتری از طریق مناطقی که عایق بندی ضعیفی دارند از ساختمان خارج می شود. عایق نه تنها به بهبود یکپارچگی ساختاری ساختمان شما کمک می کند، بلکه به جلوگیری از آسیب های پرهزینه آب که می تواند منجر به تعمیرات گران تر شود، کمک شایانی می کند. عایق ایروفکس به عنوان یک راه حل مناسب به جای عایق های سنتی جهت عایق بندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مشاوره رایگان و قیمت محصولات با ما تماس بگیرید