فروش مواد پلی یورتان

پلی یورتان

امروزه کاربردهای روزافزون پلی یورتان محبوبیت ان را دو چندان کرده. پلی یورتان ها در اشکال مختلف مانند فراورده‌های فوم، فیلم، الاستومرها، پودرها، مایعات و امولسیون‌ها قابل تولید هستند.

عایق پلی یورتان پاششی در واقع یک نوع  PU یا پلاستیکی است که از ترکیب ایزوسیانات و هیدروکسیل ها در حضور کاتالیزور ها و مواد افزودنی مناسب بدست میاید. گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر اند به همین دلیل انجام واکنش آنها در دمای محیط هم صورت می گیرد و به دمای بسیار بالا نیازی نیست.

هدایت حرارتی این عایق نسبت به عایق های دیگر بسیار کمتر است  و همینطور می توان از آن هم بصورت پاششی هم بصورت تزریقی بهره گرفت.

مواد مورد استفاده در عایق پلی یورتان یعنی ایزوسیانات و ماده هیدروژن دار در مخزن های جداگانه قرار دارند و نگه داری می شوند و قبل از اجرای عایقکاری  هر دوی انها باید گرم شوند و کاملا تبدیل به مایع شوند و در مرحله بعد می توان آن ها را به وسیله دستگاه مخصوص به سطح مورد نظر پاشید.بعد از پاشش هر دو ماده کاملا با هم ترکیب می شوند و این گونه یک عایق جامد یکپارچه بوجود می آورند و نکته قابل توجه در این فرایند افزایش چشمگیر حجم فوم پلی یورتان است که باعث میشود به عایقی بدون هیچ درز و شکافی تبدیل شود.

ضخامت عایق ایجاد شده بر روی سطح به زمان پاشش آن بستگی دارد یعنی هر چقدر زمان بیشتری صرف پاشش مواد شود ضخامت عایق ایجاد شده بیشتر خواهد بود. بعد از اتمام پروسه پاشش فوم ها برای صیقلی شدن سطح آن ها را با اره کاملا صاف میکنند.

برای اجرای عایق پلی یورتان بدلیل اینکه قبل از اجرا باید مواد شیمیای گرم شوند و هنگام اجرا بخارات شیمیایی در فضا ایجاد می شود و همینطور ممکن است فضای اجرایی بسته باشد، استفاده از تجهیزات حرفه ای محافظ و ماسک ضروری است و حتما این پروسه عایقکاری باید توسط نیروی های حرفه ای کارآزموده و با تجربه انجام شود.

 

عایق پلی یورتان دارای ویژگی ها متعددی می باشد مانند:

مقاومت حرارتی بالا ، جذب رطوبت ، جذب صدا ، سازگاری با محیط های مختلف ، نصب راحت و سریع ، وزن مناسب و سبک ، کاملا بهداشتی و... علاوه بر این ویژگی ها عایق پلی یورتان کاربردهای گشترده ای در موارد مختلف دارد. این عایق علاوه بر صنعت ساختمانسازی در صنایع دیگر هم مورد استفاده قرار میگیرد مانند:

عایق پلی یورتان در مرغداری ها و دامداری ها

عایق پاششی پلی یورتان ، عایقی کاملا مناسب برای سقف و دیوار سالن های دام و طیور می باشد زیرا مانند عایق پشم سنگ و پشم شیشه باعث بروز بیماری در دام و طیور نمی شود و کاملا بهداشتی می باشد.

عایق پلی یورتان در پتروشیمی

در صنعت پتروشیمی در مخازن مختلف که حاوی مواد شیمیایی اسیدی اند قسمت هایی از لوله ها یا اتصالات دچار خوردگی  و یا فرساشی می شوند که این مورد ضرر های بسیار شدیدی می تواند به دستگاه های این صنعت وارد کند .

استفاده از عایق پلی یورتان پاششی در این صنعت از این آسیب های احتمالی جلوگیری می کند و به دو صورت تززریقی و پاششی کاربرد دارد.

 

 

مزایای فوم پاششی پلی یورتان

_پوشش دادن کلیه سطوح بدون هیچ درز و شکافی

_قابلیت چسبندگی بالا به تمامی سطوح

_جلوگیری از اتالاف انرژی در ساختمان

_شستشوی آسان حتی با مواد ضدعفونی کننده بجز سولفوریک اسید

_سرعت بالا در اجرای آن

_عدم نفوذ هیچ گونه حشره،قارچ،میکروب و یا موش و موریانه به ان

_وزن سبک

_دوام بالا تا بیشتر از 30 سال

_مقاومت بالا در برابر دمای 50 تا 110 درجه سانتی گراد

-قابلیت فوم شوندگی در محل برای پر کردن شکل‌های پیچیده

 

معایب فوم پاششی پلی یورتان

_ گاز متصاعد شده هنگام اجرای آن مضر است.

_ پاک کردن آن کار بسیار سختی است بطوری که حتما باید جاهایی را با این فوم بپوشانید که نیازی به تعمیرات نداشته باشند.

_در محیط زیست باقی می ماند و بازیافت ان در طبیعت تا 400 سال طول میکشد.

 

بطور کلی پلی یورتان از محبوب ترین و پرکاربرد ترین عایق هاست و اگر این عایق را کیفیت بالا و کاملا مرغوب تهیه کنید ،تمامی  انتظارات تان را برآورده میکند.

 

قیمت پلی یورتان

شرکت عایق بهینه گستر پلی یورتان را با بهترین و مناسب ترین قیمت فروش موجود و مرغوب ترین کیفیت به مشتریان خود ارائه میدهد جهت خرید با شرکت ما در تماس باشید.

 

جهت مشاوره رایگان و قیمت محصولات با ما تماس بگیرید