پانل ها به چند گروه تقسیم می‌شوند؟

پانل ها به چند گروه تقسیم می‌شوند؟

پانل به معنای دیوارچه است وهمچنین، در زمینه ساخت و ساز، پانل به معنای ساندویچ پانل است که از مواد مانند پلیمر، فوم اکس پی اس، و پشم سنگ ساخته می شود و در انواع ساختمان ها و سازه های صنعتی می شود. پانل ها به دلیل ویژگی های متعددی مانند مقاومت در برابر، ضد احتراق، و حفظ زیبایی در محیط های مختلف مانند سردخانه ها، دفاتر کارگاهی، درمانگاه ها، ساختمان های اداری و هتل ها استفاده می شود. این پانل‌ها می‌توانند با استفاده از چسب سیلیکون درز بندی و آب‌بندی شوند و برای نصب آن‌ها نیاز به توجه به فاصله مجاز بین پانل‌ها، رعایت فاصله مجاز بین ستون‌ها، و استفاده از پیچ‌های واشر داری است. انواع ورق پانل ها به چند گروه تقسیم می‌شوند، که در این مقاله به شرح آن‌ها می پردازیم.

جوشکاری نمای ساختمان و شاسی‌کشی چگونه انجام میشود؟

جوشکاری نمای ساختمان و شاسی‌کشی چگونه انجام میشود؟

همانطورکه میدانید نمای ساختمان از مهمترین بخش یک ساختمان است. نمای ساختمان نه ‌تنها به ساختمان شکل و شمایل زیبایی می‌دهد، بلکه می‌تواند از تاثیر رطوبت بر بخش‌های داخلی جلوگیری کند. در‌صورتی که زیرسازی نمای ساختمان اصولی و درست انجام نشده باشد، ممکن است تخریت اتفاق بیفتد. همین تخریب باعث می‌شود علاوه بر به وجود آمدن ظاهر زشت، باران و رطوبت‌ها به زیرین سازه بروند و سبب فرسودگی آن شوند. یکی دیگر از این خطر‌ها به خطر افتادن جان عابران پیاده است. به همین دلیل برای اجرا کردن یک زیرسازی استاندارد برای نما، معماران متخصص از آهن کشی نما استفاده می‌کنند.

اسپری فوم پلی یورتان سلول های بسته

اسپری فوم پلی یورتان سلول های بسته

امروزه عایق بندی همه ساختمان ها و جلوگیری از هدر رفتن انرژی از موضوعات مهمی است که خیلی مورد توجه قرار گرفته می شود.
اسپری فوم پلی یورتان مثل یک عایق عمل می کند و به آسانی از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. این اسپری از دسته چسب ساختمانی است که کاربردهای زیادی دارد.
در این مقاله به معرفی اسپری فوم پلی یورتان می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل تولید انواع ساندویچ پانل سقفی

مراحل تولید انواع ساندویچ پانل سقفی

اگر به دنبال مصالح ساختمانی پر کاربرد با متریال اقتصادی هستید، ساندویچ پانل ها حدود نیم قرن است که معرفی و تولید می شوند که یکی از پانل هایی که امروزه برای قسمت سقف سازه های مختلف استفاده می شود، ساندویچ پانل سقفی است که به دو روش پیوسته و نا پیوسته مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از آنکه مراحل تولید ساندویچ پانل ها آشنا شویم، بهتر است ابتدا با مواد اولیه تولید ساندویچ پانل سقفی را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

عایق ایروفلکس چیست؟

عایق ایروفلکس چیست؟

عایق ایروفلکس نسل جدیدی از عایق های موجود در بازار است که جایگزین مناسبی برای عایق های سنتی می باشد. استفاده از عایق ایروفلکس برعکس عایق های سنتی بسیار ساده بوده و در زمان کمتری نیز انجام می شود. از عایق ایروفلکس در صنعت خودرو سازی، کشتی سازی و نیروگاهی استفاده می شود. در ادامه انواع و کاربرد عایق ایروفلکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

جهت مشاوره رایگان و قیمت محصولات با ما تماس بگیرید