متریال تشکیل دهنده ساندویچ پانل چیست

متریال تشکیل دهنده ساندویچ پانل چیست

در این محتوا قرار است که ساندویچ پانل را به شما معرفی کنیم و علاوه بر ذکر متریال سازنده آن ها و مراحل ساخت هر جز نکات مهمی را در خصوص هر کدام ارائه دهیم. از شما دعوت می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه ساندویچ پانل

تاریخچه ساندویچ پانل

اولین پیش ساخته با ساندویچ پانل

ایده استفاده از پانل های پوستی به صورت اولیه به دهه 1930 باز می گردد. ایده های مختلف استفاده از پانل های پوستی به صورت اولیه برای ساخت و ساز در سال 1930 شروع شد که بیشتر برای پوشش دیوار ها و سقف مورد استفاده قرار می گرفت. در دهه 1970 پانل های فوم هسته یا همان ساندویچ پانل ها مورد توجه قرار گرفت، به همین دلیل است که بسیاری از مهندسان زمان ظهور این دیواره ها را در این سال می دانند. در سال 1937 اولین خانه برای ساخت دیوارها و سقف ها با استفاده از ساندویچ پانل ساخته شد.

انواع عایق‌ها در نصب عایق رطوبتی ساختمان

انواع عایق‌ها در نصب عایق رطوبتی ساختمان


یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن خسارت به ساختمان و کم شدن عمر مفید آن می‌شود نم و رطوبت است به همین دلیل عایق‌بندی ساختمان در برابر رطوبت امری ضروری می‌باشد. عایق کاری کردن به معنای ایجاد یک پوشش محافظ برای پشت بام، دیوار، کف، تأسیسات و لوله‌ها در برابر نفوذ کردن آب و رطوبت است. رطوبت که از طریق خاک و یا به خاطر بارندگی ناشی می‌شود و امکان دارد از طریق بدنه یا همین طور زمین و پی جذب ساختمان شود. استفاده کردن از عاطق رطوبتی در جهت کنترل رطوبت منازل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت مشاوره رایگان و قیمت محصولات با ما تماس بگیرید